Amazon sa stal treťou najväčšou spoločnosťou v oblasti digitálnej reklamy za spoločnosťami Google a Facebook a v roku 2021 dosiahne príjmy z reklamy vo výške 31 miliárd dolárov. Jej príjmy z reklamy sa v druhom štvrťroku zvýšili o 18 %, čo je výnimka z inak pochmúrneho obrazu online reklamy.

Pod vedením nového generálneho riaditeľa Andyho Jassyho Amazon otriasa svojím reklamným biznisom, aby prilákal doláre z televíznej reklamy. Hľadá tiež nové možnosti pre reklamu - vrátane umiestnenia vo svojich fyzických obchodoch Whole Foods. Jej rast viedol aj spoločnosti Walmart, Instacart, Walgreens a ďalších maloobchodníkov k budovaniu vlastných maloobchodných mediálnych platforiem.

Tu sú najnovšie informácie o krokoch spoločnosti Amazon zameraných na rozšírenie jej reklamného biznisu a o rastúcej konkurencii.

Amazonský reklamný biznis je veľký a rastie

Reklamy tvoria len malú časť podnikania spoločnosti Amazon, ale sú jednou z najrýchlejšie rastúcich oblastí spoločnosti - vo štvrtom štvrťroku, keď spoločnosť prvýkrát vyčlenila svoj reklamný biznis, vzrástli o 32 %. Technologický gigant naďalej ukrajuje z rozpočtov inzerentov na vyhľadávanie, ktoré väčšinou smerujú do spoločnosti Google. Zintenzívňuje aj predaj zvukových a video nahrávok.

Amazon buduje lokálny reklamný biznis v rámci svojho najnovšieho pokusu narušiť dominantné postavenie Googlu a Facebooku v oblasti reklamy

Amazon vynaloží na športový obsah približne 1,1 milióna dolárov. Odborníci rozoberajú, ako šport poháňa zvyšok jeho podnikania a kam by sa mohol uberať ďalej.

Kto riadi reklamný biznis spoločnosti Amazon

Amazon vytvoril tím výkonných pracovníkov, ktorí budú oslovovať inzerentov, vrátane ľudí ako Alan Moss a Colleen Aubrey; a odborníkov z agentúr a značiek, ktorí pracujú priamo s marketérmi.

Alan Moss stojí na čele úsilia spoločnosti Amazon ukradnúť reklamné doláre spoločnostiam Facebook a Google. Zasvätení predstavili jeho návod na získanie časti trhu s televíznou reklamou v hodnote 70 miliárd dolárov.

Poznajte 18 silných hráčov, ktorí vedú ambície spoločnosti Amazon prebrať v médiách ťažké váhy ako Netflix a Hulu

Súťaž Amazonu o reklamné doláre

Ďalšie veľké maloobchodné a doručovateľské spoločnosti vrátane Walmartu, Albertsons a Instacart sa snažia vybudovať vlastné reklamné podniky a najímajú na to špičkové talenty.

Čítajte viac: Maloobchodníci podporujú reklamnú explóziu a pre značky to môže predstavovať nočnú moru

Walmart je "tak ďaleko" a Kroger je "o triedu vyššie": Inzerenti rozoberajú, ktorí maloobchodníci vyhrávajú horúci trh s reklamou v elektronickom obchode

10 adtech firiem, ktoré si najímajú spoločnosti ako Walmart a Klarna, aby získali kus rastúceho reklamného koláča v elektronickom obchode

4 spôsoby, ako Walmart, Instacart a Target kopírujú Amazon a budujú miliardové reklamné podniky

Amazon, Walmart a Instacart súperia o reklamné doláre - tu je presný výpočet ich poplatkov za reklamu

Ako sa inzerenti orientujú v spoločnosti Amazon

Marketéri sa sťažujú, že v spoločnosti Amazon je ťažké sa orientovať a jej štruktúra dala vzniknúť špecializovaným firmám. Amazon zaviedol nástroje na nákup, posilnil svoju prítomnosť na podujatiach v odvetví a najal veľké agentúrne talenty, aby sa prispôsobil inzerentom.

Čítajte viac: Je to pre mňa ako pre zadávateľa reklamy na Amazone, ktorý sa snaží presvedčiť zadávateľov reklamy, že dokáže viac ako len riadiť nákupy

Poznajte 18 firiem, ktoré riešia obrovské problémy spoločností s predajom a reklamou na Amazone

Som zadávateľ reklamy na Amazone. Tu sa dozviete, ako som využil svoj rozpočet na reklamu, aby som v roku 2021 dosiahol tržby vo výške 100 miliónov dolárov.

Ako sa umiestniť na prvom mieste s Amazon Ads podľa bývalých manažérov predaja reklamy v spoločnosti Amazon

Amazon plodí novú úrodu marketingových startupov a investori ich kupujú

Kompletný sprievodca náborom agentúry Amazon

Amazon najíma reklamné talenty

Amazon obsadzuje reklamné pozície, ale jeho náročný proces pohovorov a odlišná kultúra môžu outsiderom sťažiť preniknutie do spoločnosti.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com