Výber makléra je veľmi dôležitý krok, ktorý zvyčajne urobíte na začiatku svojej investičnej cesty. Ak chcete investovať do akcií, pravdepodobne máte pomerne dlhý časový horizont. Maklér, prostredníctvom ktorého budete nakupovať akcie, je preto vaším "partnerom" na mnoho rokov a oplatí sa vybrať si toho správneho.

V tomto článku sa budem venovať tomu, aký je najlepší broker na Slovensku na investovanie do akcií. Osobne mám niekoľkoročné skúsenosti so všetkými uvedenými brokermi, takže si myslím, že ich výhody a nevýhody poznám celkom dobre.

Najlepší broker na Slovensku na investovanie do akcií

Najlepší makléri na burze

1. Broker eToro

Najlepším brokerom pre väčšinu ľudí by podľa môjho názoru bol eToro. Medzi hlavné výhody počítam: frakčné akcie, nulové poplatky za nákup akcií, možnosť vkladu prostredníctvom kreditnej karty/paypal, nulové poplatky za výmenu mien pomocou eToro Money a veľmi dobré poistenie vkladov pre klientov. Keď k tomu pridáte užívateľsky prívetivú platformu a možnosť kopírovať iných obchodníkov/portfóliá, je to podľa môjho názoru veľmi zaujímavá kombinácia, ktorá môže dobre poslúžiť bežnému obchodníkovi Akciový investor.

poplatky na eToro sú relatívne nízke. Najmä ak investujete do amerických akcií. eToro používam práve na tento účel už viac ako 4 roky a zatiaľ som s ním veľmi spokojný.

Jednou z nevýhod eToro je skutočnosť, že keď kupujete akcie na eToro, akcie nie sú na vaše meno. Existuje nezisková spoločnosť, ktorá drží vaše akcie. Ak sa niečo stane a eToro skrachuje, nemalo by sa vás to nijako dotknúť. Spoločnosť eToro totiž drží svoje finančné prostriedky a akcie klientov oddelene a nie je možné, aby tieto prostriedky použila na vyplatenie veriteľov. Ak by som však investoval naozaj veľké sumy (10 miliónov korún alebo viac), pravdepodobne by som si vybral brokera, u ktorého sú akcie na moje meno.

Platforma eToro je pomerne prehľadná a vhodná aj pre začiatočníkov. Nulové poplatky za konverziu mien s peniazmi eToro sú tiež super výhodou (ktorú nemá žiadny iný broker) a v neposlednom rade je tu sociálne obchodovanie, ktoré vám umožní ľahko Kopírovať obchody iných investorov na eToro (čo opäť nemá nikto iný). Presne z týchto dôvodov je podľa môjho názoru eToro najlepším burzovým brokerom v krajine.

Ak vás zaujímajú ďalšie podrobnosti, môžete si prečítať našu úplnú recenziu eToro.

Celkové hodnotenie makléra 92 %

Riskujete vlastný kapitál. Existujú ďalšie poplatky. Viac informácií nájdete na etoro.com/trading/fees.

2. Maklér XTB

Ďalší pomerne zaujímavý maklér. Ktorý ponúka frakčné akcie, nákup a predaj akcií bez poplatkov a okrem poplatku za nečinnosť a konverziu mien ide o pomerne lacného brokera. XTB neponúka možnosť, aby používatelia vlastnili akcie na svoje meno. Opäť je spravuje nezávislá, nezisková dcérska spoločnosť XTB.

XTB by sa teda dala pomerne dobre porovnať s eToro a Trading 212. Všetci brokeri ponúkajú veľmi podobné podmienky. Osobne by som však povedal, že pohodlie investovania prostredníctvom eToro a Trading 212 je na lepšej úrovni. Napríklad v XTB máte poplatky za vklad kreditnou kartou. Navyše pre začiatočníka môže byť platforma dosť neintuitívna a komplikovaná. Dokonca aj ja s ňou mám občas problémy, a to mám dlhoročné skúsenosti.

XTB je skvelá voľba, ak chcete obchodovať s CFD a podobnými nástrojmi. Aj v prípade akcií je to veľmi solídna voľba, ale osobne si myslím, že napríklad eToro ponúka lepšie podmienky, pokiaľ ide o vklady a výbery. Navyše, eToro má sociálny aspekt platformy, ktorý XTB chýba.

Chcete viac informácií? Prečítajte si celú recenziu XTB.

Celkové hodnotenie sprostredkovateľa 90 %

79 percent drobných investorov zaznamenalo stratu pri obchodování CFD.

3. Broker Trading 212

Spoločnosť Trading 212 je tiež pomerne dobrou voľbou. Podobne ako eToro ponúka frakčné akcie, nákup bez poplatkov a dokonca zdaňuje americké dividendy 15 %. Nevýhodou je však poplatok za vklad kreditnou kartou a PayPal, pomerne vysoký poplatok za konverziu mien a oveľa vyšší rozpätie, ktoré má eToro.

Stále je to však solídna voľba. Tento broker je na Slovensku veľmi populárny, najmä vďaka akcii, v rámci ktorej rozdáva novým používateľom za registráciu akcie zadarmo. promo kód na získanie akcie zadarmo nájdete tu.

Spôsob držania akcií je úplne rovnaký ako pri eToro. Jediný rozdiel medzi brokermi je, že eToro má oveľa menšie poplatky skryté v rozpätí. Preto ja osobne uprednostňujem eToro pred Trading 212.

Ak vás zaujímajú ďalšie podrobnosti, môžete si prečítať našu úplnú recenziu spoločnosti Trading 212.

4. Interactive Brokers

Interactive Brokers je jedným z najstarších brokerov. Tohto brokera považujem za veľmi dobrú voľbu, najmä ak máte viac peňazí.

Ako jednu z veľkých výhod by som spomenul bezpečnosť makléra. Osobne si myslím, že budete len ťažko hľadať bezpečnejšieho makléra na držbu vašich akcií. Broker má dlhú históriu, je ziskový, je to verejne obchodovaná spoločnosť a akcie sú na vašom mene.

Za bezpečnosť však zaplatíte prostredníctvom poplatkov. Bohužiaľ, nejde o makléra, ktorý ponúka obchodovanie bez poplatkov. Snažia sa však udržiavať poplatky na veľmi nízkej úrovni (oveľa nižšej ako napríklad Fio, Degiro Patria a ďalší). Ako ďalšiu výhodu uvádzame množstvo akcií a ETF, s ktorými môžete obchodovať. Výber, ktorý má interactive brokers, je jednoznačne najlepší zo všetkých brokerov na tomto zozname.

Prečítajte si našu úplnú recenziu spoločnosti Interactive brokers.

Celkové hodnotenie maklérov 85%

5. Broker DEGIRO

Degiro je ďalším obľúbeným maklérom pre investovanie do akcií. Ide o stabilnú banku, ktorá je regulovaná inštitúciami v EÚ, je verejne obchodovaná, má dlhú históriu a dlhodobo dosahuje zisky.

Spojte to s tým, že máte možnosť nechať si akcie prepísať na svoje meno. Ide o veľmi bezpečného makléra. Ak by som investoval naozaj veľké sumy, nebál by som sa ich mať u spoločnosti Degiro.

Za toto zabezpečenie však platíte pomerne vysoké poplatky. Poplatky za vykonanie obchodu aj ročný poplatok za používanie burzy. Tieto poplatky sa môžu pomerne rýchlo zrátať a dosiahnuť pomerne vysokú sumu. Preto považujem Degiro za bezpečnú brokera, ale v porovnaní s jeho konkurentmi je pomerne drahý.

Prečítajte si našu úplnú recenziu spoločnosti Degiro.

Celkové hodnotenie makléra 90%

Často kladené otázky

Aký je najlepší maklér na investovanie do akcií?

Najlepším maklérom pre väčšinu ľudí bude podľa môjho názoru eToro. Medzi hlavné výhody počítam: čiastkové akcie, nulové poplatky za nákup akcií, možnosť vkladu prostredníctvom kreditnej karty/paypal, nulové poplatky za výmenu mien pomocou eToro Money a veľmi dobré poistenie vkladov pre klientov. K tomu sa pridáva užívateľsky prívetivá platforma a možnosť kopírovať iných obchodníkov/portfóliá to je podľa môjho názoru veľmi zaujímavá kombinácia, ktorá môže slúžiť priemernému Acquia investorovi.

Aký je najlepší broker na Slovensku?

Po rokoch používania by som povedal, že eToro je najlepší. Ani ostatní brokeri však nie sú zlí. XTB, Trading 212, Degiro a Interactive Brokers sú tiež veľmi dobrou voľbou.

Ktorý broker na Slovensku má najnižšie poplatky?

eToro, XTB a Trading 212 ponúkajú obchodovanie s akciami a ETF s nulovými poplatkami. Pokiaľ ide o ostatné poplatky, podľa môjho názoru eToro je najlepší.

Ktorý broker je najbezpečnejší?

Všetci známi a veľkí brokeri pôsobiaci na Slovenskom trhu sú regulovaní a možno ich považovať za bezpečné. Patria medzi nich eToro, XTB, Trading 212, Degiro, Fio, Patria a Interactive Brokers.

Najobľúbenejší broker na Slovensku?

na Slovensku je z hľadiska počtu registrovaných používateľov najpopulárnejší eToro. Tento broker je populárny v celej Európe, v ktorej má dominantné pozíciu.