Yasuhide Mizuno, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Sony Honda Mobility Inc., hovorí počas tlačovej konferencie v japonskom Tokiu 13. októbra 2022.

Spoločný podnik Sony a Hondy zameraný na elektrické vozidlá plánuje začať s dodávkami do Spojených štátov a Japonska v roku 2026.

Sony Honda Mobility, ako sa nazýva, chce začať prijímať predbežné objednávky na svoje vozidlo v prvej polovici roku 2025 a dúfa, že sa začne predávať do konca tohto roka. "Pri predaji sa SHM plánuje zamerať na online predaj," uvádza sa vo vyhlásení zverejnenom vo štvrtok.

Dodávky do USA by sa mali začať na jar 2026, pričom dodávky na japonský trh sa uskutočnia v druhej polovici toho istého roka.

SHM uviedla, že jej cieľom je vyvinúť "automatizovanú jazdu úrovne 3 v obmedzených podmienkach a umožniť asistenciu vodiča úrovne 2+ v ešte väčšom počte situácií, ako je napríklad jazda v meste."

Päť úrovní automatizácie jazdy definovala asociácia SAE International, ktorú tvoria technickí experti a inžinieri. Na svojej webovej stránke SAE označuje úroveň 2 ako poskytovanie "čiastočnej automatizácie jazdy"

.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com