Ruský prezident Vladimir Putin utiekol do svojho tajného palácového komplexu pri Valdajskom jazere, na polceste medzi Moskvou a Petrohradom, uprostred protestov proti návrhu zákona v Rusku, o čom ako prvý informoval MailOnline.

Podľa nezávislej novinárky Faridy Rusamovej, ktorá sa odvoláva na tri zdroje oboznámené s Putinovým programom, ruský prezident v stredu odcestoval do svojho dovolenkového sídla.

V luxusnom komplexe, ktorý sa nachádza v lese, odpočíval "telom i dušou", uviedla Rusamová v príspevku na Telegrame.

MailOnline uvádza, že sa môže pochváliť trojposchodovou kúpeľnou budovou s plávajúcim bazénom a bahenným kúpeľom a osobným kozmetickým salónom.

O tajnej nehnuteľnosti je len málo verejne dostupných informácií, ale podľa Nadácie proti korupcii, ktorú založil uväznený ruský aktivista Alexej Navaľnyj, je rezidencia Putinovým osobným favoritom.

Navalného organizácia tvrdí, že nehnuteľnosť čiastočne vlastní Jurij Kovalčuk - miliardár, ktorý je označovaný za Putinovho osobného bankára.

Rusamovová tvrdí, že Putin má v úmysle zostať v komplexe minimálne do budúceho štvrtka. Novinárka tiež tvrdila, že prezident si vopred nahral niekoľko videozáznamov zo stretnutí, ktoré ruské štátne médiá mienia sporadicky zverejňovať počas celého týždňa, aby sa pokúsili zamaskovať jeho neprítomnosť pred verejnosťou.

Rusamovová uviedla, že Putin odišiel do svojho paláca v deň, keď bolo zverejnené video, na ktorom v stredu oznamuje čiastočnú vojenskú mobilizáciu.

V celom Rusku vypukli rozsiahle protesty po tom, ako Putin oznámil, že 300 000 záložníkov dostane rozkaz bojovať vo vojne s Ukrajinou.

Podľa správ boli zatknuté stovky Rusov vrátane 14-ročných dievčat, ktoré sa zúčastnili na neschválených zhromaždeniach, zakázaných podľa ruských zákonov. OVD-Info podľa BBC News uviedlo, že v sobotu bolo v 32 rôznych mestách zadržaných 724 ľudí.

Protesty sa konali v mestách vrátane Moskvy, Petrohradu, Tomska a Omska, uviedla Sky News.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com