Jim Cramer sa v piatok stal terčom hnevu na sociálnych sieťach po tom, čo akcie kryptoobchodníka Coinbase vystrelili nahor len týždeň po tom, čo finančný guru CNBC varoval pred vyšetrovaním spoločnosti zo strany SEC.

26. júla Cramer napísal na Twitteri: "V piatok som sa dozvedel, že spoločnosť Coinbase je na trhu: "Prevalenie Coinbase v súvislosti s možným vyšetrovaním SEC je veľmi zlá správa vzhľadom na to, že ani nevieme, o čo ide. Vždy však dúfali, že sa kontrole SEC vyhnú."

Užívatelia Twitteru potom zverejnili snímky obrazovky, na ktorých je vidieť, že cena akcií Coinbase vo štvrtok vzrástla o viac ako 16 % na úroveň nad 106 USD za akciu.

Coinbase sa v piatok obchodovala na úrovni približne 92 USD za akciu. Za posledných päť dní akcie spoločnosti vzrástli o viac ako 50 %.

Krypto burza vo štvrtok oznámila, že uzavrela partnerstvo s investičným gigantom BlackRock , najväčším správcom aktív na svete, čo umožní jeho inštitucionálnym klientom nakupovať digitálne meny, ako je bitcoin.

Prudký nárast ceny akcií Coinbase podnietil kritikov na Twitteri, aby sa pustili do Cramera.

"Je mi jedno, či je spoločnosť ďalší Amazon. Ak Jim Cramer odporúča jej akcie, nikdy ich nekúpim," napísala na Twitteri účtovníčka a analytička finančného spravodajstva Genevieve Roch-Decterová.

Ďalší používateľ Twitteru poznamenal: "Je to veľmi dôležité: "

"Nikdy neprijímajte finančné rady od Jima Cramera!", napísal na Twitteri kryptografický podcaster Tony Edward.

Pred mesiacom bol zatknutý a obvinený bývalý zamestnanec Coinbase za údajné zneužívanie dôverných informácií.

32-ročný Ishan Wahi pracoval ako produktový manažér Coinbase. Federálna vláda tvrdí, že Wahi dal svojmu bratovi Nikhilovi Wahimu a priateľovi tip na tajné plány spoločnosti začať ponúkať určité kryptomeny.

Federálni vyšetrovatelia tvrdia, že títo traja muži si mohli do vrecka pripísať zisk vo výške 1,5 milióna dolárov.

Coinbase uviedla, že začala vlastné interné vyšetrovanie tejto záležitosti a že svoje zistenia odovzdala ministerstvu spravodlivosti.

Zdroje: marketwatch.com, Unsplash.com