Na snímke letecký pohľad na Apple Park v Cupertine v Kalifornii, Spojené štáty americké 28. októbra 2021.

Viceprezident spoločnosti Apple pre priemyselný dizajn Evans Hankey opúšťa spoločnosť, potvrdil Apple v piatok pre CNBC.

Hankey pred tromi rokmi nahradil bývalého šéfa dizajnu spoločnosti Apple Jonyho Ivea, ktorý odišiel a založil si vlastnú nezávislú firmu. Hankey bol zodpovedný za väčšinu prác spoločnosti Apple v oblasti priemyselného dizajnu, od vzhľadu hardvéru spoločnosti až po metódy používané pri jeho veľkosériovej výrobe.

Nikdy nebol taký uznávaný ako Ive, ktorý je v povedomí spoločnosti Apple známy ako jeden z kľúčových mozgov stojacich za uvedením počítačov iMac, iPod a iPhone. Napriek tomu bola po uvedení nových produktov na trh často citovaná v médiách, kde rozoberala konkrétne dizajnérske rozhodnutia a spôsob práce dizajnérskeho tímu spoločnosti Apple.

Ive si bola blízka so zakladateľom spoločnosti Apple Stevom Jobsom a podliehala priamo generálnemu riaditeľovi spoločnosti Apple Timovi Cookovi. Hankey podliehal Jeffovi Williamsovi, prevádzkovému riaditeľovi spoločnosti Apple.

Hankey úzko spolupracoval s Alanom Dyom, ktorý mal na starosti vzhľad softvéru spoločnosti Apple a ktorý podľa agentúry Bloomberg News, ktorá o odchode Hankeyho informovala ako prvá, v spoločnosti zostane.

Apple podľa Bloomberg News nevymenoval náhradu za Hankeyho, ale spoločnosť vo vyhlásení pre CNBC uviedla, že zostane v spoločnosti, aby zvládol prechod.

"Tím dizajnérov spoločnosti Apple spája odborníkov z celého sveta a mnohých odborov, aby spoločne predstavili produkty, ktoré sú nepopierateľne Apple. Seniorský dizajnérsky tím má silných lídrov s desaťročiami skúseností. Evansová plánuje zostať v našom tíme počas transformácie a my by sme jej chceli poďakovať za jej vedenie a prínos," uviedol vo vyhlásení zástupca spoločnosti Apple.

Akcie spoločnosti Apple v piatok napoludnie vzrástli približne o 2 %.

Zdroje: cnbc.com, Unsplash.com