Elon Musk v sobotu uviedol, že jeho plánované prevzatie spoločnosti Twitter za 44 miliárd dolárov by sa mohlo posunúť vpred, ak spoločnosť potvrdí niektoré podrobnosti o tom, ako meria, či sú používateľské účty "spamovými botmi" alebo skutočnými ľuďmi.

Bilionár a generálny riaditeľ spoločnosti Tesla sa pokúša odstúpiť od svojej aprílovej dohody o kúpe spoločnosti sociálnych médií, čo viedlo Twitter k tomu, že ho minulý mesiac zažaloval, aby akvizíciu dokončil.

Musk podal protižalobu, v ktorej obvinil Twitter zo zavádzania svojho tímu o skutočnej veľkosti používateľskej základne a z ďalších problémov, ktoré podľa neho znamenali podvod a porušenie zmluvy.
Obe strany smerujú k októbrovému súdnemu procesu na súde v Delaware.

"Ak Twitter jednoducho poskytne svoju metódu výberu 100 účtov a spôsob, akým sa potvrdí ich reálnosť, dohoda by mala pokračovať za pôvodných podmienok," napísal Musk v sobotu skoro ráno na Twitteri. "Ak sa však ukáže, že ich podania pre SEC sú podstatne nepravdivé, potom by nemala."

Twitter sa v sobotu odmietla vyjadriť. Spoločnosť opakovane zverejnila Komisii pre cenné papiere a burzy odhad, že menej ako 5 % používateľských účtov je falošných alebo spamových, s výhradou, že môže byť vyšší. Musk sa pri podpise aprílovej zmluvy o fúzii vzdal práva na ďalšie preverovanie.

Twitter na súde tvrdil, že Musk sa zámerne snaží zmariť transakciu, pretože podmienky na trhu sa zhoršili a akvizícia už neslúži jeho záujmom. V súdnom podaní zo štvrtka opisuje jeho protinávrhy ako vymyslený príbeh, "ktorý je v rozpore s dôkazmi a zdravým rozumom."

"Musk si vymýšľa vyhlásenia, ktoré Twitter nikdy neurobil, a potom sa snaží selektívne používať rozsiahle dôverné údaje, ktoré mu Twitter poskytol, aby vyčaril porušenie týchto údajných vyhlásení," napísali právnici spoločnosti.

Zdroje: marketwatch.com, Unsplash.com