Mark Zuckerberg v novom rozhovore s Alexom Heathom z portálu The Verge povedal, že sa mu páči, keď o ňom niekto pochybuje.

Šéf spoločnosti Meta hovoril o tom, kde sa spoločnosť momentálne nachádza a čo je nové pre metaverse, veľký obrat, ktorým v súčasnosti svoju spoločnosť vedie. V porovnaní s budovaním Facebooku od základov, ktorý, ako poznamenal, pred 10 rokmi dosiahol miliardu používateľov, je rast metaverse na už vybudovanej platforme "oveľa jednoduchší".

"Baví ma, keď sa o mne pochybuje," povedal Zuckerberg, keď hovoril o budovaní niečoho v priebehu času.

Keď sa Heath spýtal Zuckerberga, ako sa mu stále páči, keď sa o ňom pochybuje, a prečo, Zuckerberg povedal, že si myslí, že "sa to stáva trochu pohodlným", ak "príliš veľa ľudí pochopí alebo si myslí, že to, čo robíte, sa zrejme stane."

Zuckerberg povedal, že dostávať nenávisť je niečo iné ako byť spochybňovaný a že jednou z ťažkých vecí pri riadení jeho spoločnosti a verejnom pôsobení na internete je oddeliť konštruktívnu kritiku od "ľudí, ktorí sú len nenávistníci".

Podľa jeho slov však počúvanie kritiky môže byť užitočné.

"Ak sa naladíte na každého, kto si myslí, že niečo nerobíte dobre, potom vám unikne veľa naozaj cenných signálov, aby ste robili veci lepšie, ako ich robíte dnes," povedal Zuckerberg. "Takže nechcete ignorovať kritiku, ale zároveň si jednoducho myslím, že je veľa ľudí, ktorí sa v skutočnosti nesnažia pomôcť a nesnažia sa veci zlepšiť."

Zuckerberg, ktorý je v súčasnosti jedným z najbohatších ľudí na svete, sa už dlho stretáva s kritikou, a to aj zo strany iných veľkých osobností, ako je napríklad Elon Musk.

Nedávno ho však ľudia na sociálnych sieťach kritizovali po tom, čo na Instagrame zverejnil fotografiu svojho metaverse avatara. Jeho avatar, ktorý pózoval pred Eiffelovou vežou, bol prirovnaný ku grafike videohier z 90. rokov. Neskôr v tom istom týždni Zuckerberg zverejnil ďalší, detailnejší avatar a priznal, že prvý obrázok bol "základný"

Po ohlasoch Zuckerberg vo svojom novom príspevku na Instagrame napísal: "Grafika v Horizonte dokáže oveľa viac - dokonca aj na náhlavných súpravách - a Horizon sa veľmi rýchlo zlepšuje."

Zuckerberg povedal Heathovi, že získavanie ďalších ľudí pre jeho víziu metaversa "začne pomaly" a potom "bude rýchlejšie a rýchlejšie a rýchlejšie"

.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com