eToro je známy broker, ktorý má dominantné postavenie v Európe. Je však najlepším brokerom na českom trhu? Čo si myslím o eToro po viac ako 4 rokoch jeho používania? Presne to sa dozviete v tejto recenzii.

Verdict recenzuje eToro

Keďže nikto nemá čas, tu je rýchla odpoveď. Tento broker nie je dokonalý, ale ja osobne ho používam na investovanie do akcií predovšetkým v USA a na tento účel je tento broker podľa môjho názoru skvelý.

Platforma eToro je pomerne prehľadná a vhodná pre začiatočníkov. Nulové poplatky za konverziu mien s peniazmi eToro sú tiež super výhodou (ktorú nemá žiadny iný broker).

Moje skúsenosti sú teda pozitívne a nebojím sa odporučiť tohto brokera každému, kto chce investovať do akcií a ETF.

Čo sa týka investovania do CFD a kryptomien, eToro má na môj vkus pomerne vysoké poplatky. Osobne si myslím, že na trhu existujú lacnejšie alternatívy (napríklad na CFD by som si vybral XTB). Na druhej strane má eToro zaujímavé funkcie, ako je kopírovanie iných populárnych investorov na platforme, ktoré nemá žiadny iný broker.

Navštívte webovú stránku eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD u tohto brokera. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Výhody a nevýhody eToro

Tak ako každý broker, aj eToro ponúka výhody a nevýhody. Nižšie je uvedená tabuľka, ktorá obsahuje oboje. Môj osobný názor je, že výhody prevažujú nad nevýhodami. Poplatok za nečinnosť vám bude účtovaný len vtedy, ak sa neprihlásite 12 mesiacov a zaplatíte 5 USD za každý výber (ak, máte na účte viac ako 25 000 USD, vyberáte zadarmo).

Naproti tomu medzi výhody počítam možnosť nákupu čiastkových akcií. Môžete si teda kúpiť napríklad len 0,1 akcie spoločnosti Apple, ak nemáte peniaze na celú akciu. Nedávno eToro zaviedlo aj možnosť vyplniť formulár W-8BEN, čo znamená, že dividendy z USA budú zdanené len 15 % (niektorí brokeri ich zdaňujú napríklad 30 %).

Výhody Nevýhody
- Bezplatné obchodovanie s akciami a ETF - Poplatok za nečinnosť
- Bezplatná konverzia mien s eToro Money - Poplatok za výber 5 USD
- Možnosť vložiť peniaze prostredníctvom kreditnej karty a digitálnych peňaženiek bez poplatku
- 15% daň z amerických dividend
- Podielové listy
- Sociálne obchodovanie

Poplatky na eToro

Všeobecne platí, že eToro má relatívne nízke poplatky. Najmä ak obchodujete s akciami a ETF v Amerike (v takom prípade neplatíte konverziu mien).

Celkovo však môžete na eToro obchodovať so všetkými možnými aktívami. Poďme si teda rozobrať poplatky za jednotlivé aktíva.

Navštívte webovú stránku eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD u tohto brokera. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Poplatky za obchodovanie s akciami a ETF na eToro

eToro je jedným z brokerov, ktorí ponúkajú nákup a predaj akcií bez poplatkov. V podstate teda môžete nakupovať akcie na platforme bez toho, aby ste platili eToro za obchodovanie. Najmä pre malých investorov je to skvelé. Napríklad v spoločnosti Fio zaplatíte za nákup a predaj približne 7,5 USD. Ak chcete nakupovať každý mesiac za niekoľko tis. korún, asi sa to neoplatí.

V kombinácii s čiastkovými akciami to znamená, že eToro je ideálne aj pre drobného investora, ktorý chce prispievať povedzme pár stovkami alebo tisíckami mesačne.

poplatky za akcie eToro

Ako však eToro zarába, keď nemá žiadne poplatky za obchodovanie s akciami a ETF? No v podstate zarába na iných poplatkoch, ku ktorým sa dostaneme neskôr v časti "poplatky za neobchodovanie". Okrem toho zarába aj na tzv. smerovaní toku pokynov na trh k maklérovi. V podstate to robia všetci brokeri bez poplatkov. Tvorca trhu je zvyčajne hedžový fond, ktorý stanovuje ceny akcií. Tvorca trhu potom dosahuje zisk z tzv. spreadu. Spread je rozdiel medzi cenou akcie na trhu a cenou, za ktorú sa táto akcia kúpite od tvorcu trhu.

Vo všeobecnosti si každý maklér niečo vezme. Stále je to spoločnosť, nie je to nezisková organizácia. Takže aj makléri bez poplatkov musia nejakým spôsobom zarábať. Dokonca aj vtedy, keď za samotné vykonanie obchodu neplatíte žiadny poplatok.

Navštívte webovú stránku eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD u tohto brokera. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Poplatky za kryptomeny na eToro

Pokiaľ ide o obchodovanie s kryptomenami, eToro má pomerne jednoduché poplatky. eToro si účtuje poplatok 1 % za nákup a predaj kryptomien. Tento poplatok je zahrnutý v cene, ktorá sa zobrazuje pri otvorení alebo zatvorení pozície.

Inými slovami, za nákup kryptomien neplatíte žiadny samostatný poplatok, ale vaša nákupná cena je o 1 % horšia ako trhová cena. Váš obchod teda automaticky začína s 1 % stratou. To isté potom platí aj pri predaji, kde opäť zaplatíte 1 % zo sumy, za ktorú predávate ako poplatok spoločnosti eToro.

V porovnaní s inými brokermi sú podľa mňa poplatky za kryptomeny pomerne vysoké. Osobne sa mi zdá, že napríklad binance má nižšie poplatky ako eToro. Ale na druhej strane eToro ponúka iné výhody, ako napríklad sociálne obchodovanie atď.

Navštívte webovú stránku eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD u tohto brokera. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Poplatky za CFD na eToro

Poplatky za CFD sú trochu komplikovanejšie. Niet sa čomu čudovať. Obchodovanie s CFD je pre maklérov zlatou baňou.

Poplatky za CFD - eToro

Nie je náhoda, že na obchodovaní s CFD stráca toľko ľudí. Každý broker má na svojej stránke povinnú výhradu, ktorá zvyčajne hovorí niečo ako "77 % používateľov pri obchodovaní s CFD príde o peniaze". Ak chcete "len" nakupovať akcie, ETF alebo kryptomeny, môžete poplatky za CFD vôbec nevzťahujú.

V opačnom prípade sa pripravte na to, že za obchodovanie s CFD budete platiť.

Poplatky za CFD sa zvyčajne vypočítavajú v tzv. Pip je skratka pre "percentuálny bod". Jeden pip je najmenšia zmena ceny, ktorú môže daný výmenný kurz podstúpiť, a preto sa vzťahuje na úplne poslednú číslicu ceny. Pipy sa používajú na meranie zmeny ceny jednej meny voči inej mene.

CFD pre meny

 • EURUSD, USDJPY - 1 PIP
 • USDCHF, USDCAD, EURGBP - 1,5 PIP
 • GBPUSD, EURJPY, AUDJPY - 2 PIP
 • NZDUSD - 2,5 PIP
 • GBPJPY - 3 PIP

CFD pre komodity

 • Zlato - 45 PIP
 • Striebro, ropa - 5 PIP
 • Zemný plyn - 15 PIP
 • Platina - 35 PIP
 • Cukor - 2 PIP

CFD pre akcie a ETF

Ak chcete nakupovať akcie alebo ETF na tzv. pákový efekt, kúpite CFD. V tomto prípade zaplatíte 0,09 % ako poplatok.

Poplatky za držbu cez noc

Pri pozíciách CFD, ktoré zostanú otvorené cez noc, sa platí malý poplatok úmerný hodnote pozície.

Pri držaní cez noc sú poplatky pomerne zložité a opäť sa rozdeľujú podľa toho, čo obchodujete.

Napr. za akcie a ETF, ktoré obchodujete ako CFD, platíte poplatok podľa typu obchodu. Pri "shortovaní" platíte 2,9 % + referenčnú sadzbu za rok (takže eToro to vydelí 365 a túto sumu vám účtuje každý deň). Keď ste v "dlhom" obchode, platíte dokonca 6,4 % + referenčnú sadzbu ročne. Takže poplatky za držanie CFD cez noc sa môžu naozaj zrátať.

Tu je príklad poplatkov za nákup CFD na akcie APPLE:

príklad poplatkov eToro pri nákupe CFD príklad poplatkov eToro pri nákupe CFD 2

Navštívte webovú stránku eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD u tohto brokera. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Poplatky za kopírovanie v eToro

Našťastie spoločnosť eToro nemá žiadne poplatky za kopírovanie obchodníkov na svojej platforme. V podstate platíte presne tie isté poplatky, ako keby ste si akcie/kryptomeny/cfd kupovali sami. Za samotnú funkcionalitu kopírovania populárnych obchodníkov neplatíte nič.

BTW som jedným z populárnych investorov na eToro. Takže si určite môžete pozrieť moje akciové portfólio. Na platforme ma nájdete ako @vyhnlu

Na eToro neplatíte žiadne poplatky za obchodovanie

žiadne poplatky za obchodovanie na eToro

Na eToro neplatíte len za obchodovanie. Platíte aj za iné veci, hlavne neobchodné poplatky sú:

 • Poplatky za konverziu mien
 • Poplatky za nečinnosť
 • Poplatok za výber

Navštívte webovú stránku eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD u tohto brokera. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Poplatok za konverziu meny

Konverzia meny nastáva vždy, keď obchodujete s inou menou. Váš účet je štandardne vedený v USD. Ak teda napríklad kúpite akcie, ktoré sa obchodujú na európskej burze, budete musieť vymeniť USD za eurá. Túto konverziu vykonáva eToro automaticky, keď nakupujete alebo keď napríklad dostanete dividendu.

Za konverziu mien platíte v takzvaných PIP a nie je to práve lacné. Osobne na platforme radšej nakupujem len akcie denominované v USD a keď vkladám peniaze, používam eToro Money alebo Revolut na ich konverziu na doláre. Oba tieto nástroje ponúkajú výmenu peňazí bez poplatkov a keď investujete státisíce, naozaj sa to hodí. Napríklad eToro si za konverziu meny CZK/USD účtuje 3 500 pipov.

Členovia klubu eToro majú zľavy na poplatky za konverziu mien pri vkladoch a výberoch (Diamantový klub 100 % zľava, Platinový a Platinový+ 50 % zľava).

Takisto si pri vkladoch môžete vymeniť peniaze pomocou eToro money, v takom prípade neplatíte žiadny poplatok a vymieňate si ich podľa trhového kurzu, podobne ako napríklad v aplikácii Revolut.

Poplatok za nečinnosť

Relatívne jednoduchý poplatok. 10 dolárov mesačne po tom, čo ste sa 12 mesiacov neprihlásili. Tento poplatok sa účtuje len vtedy, ak máte na účte peniaze, ak tam nič nemáte, nepôjde do mínusu. Ani vám automaticky nepredá žiadne akcie, aby tento poplatok zarobil na jeho pokrytie. Takže ak máte na účte 0, ale máte investovaných 10 000 USD do akcií, nič vám nestrhne a neuzavrie žiadne obchody.

Poplatok za výber

Takisto pomerne transparentný (hoci väčšina konkurenčných brokerov ho nemá). eToro si účtuje 5 USD za výber. Na členov Platinum, Platinum+ a Diamond Club sa poplatky za výbery nevzťahujú. Inými slovami, ak máte v eToro aspoň 25 000 USD, tento poplatok EUR, tento poplatok neplatíte.

Zhrnutie poplatkov

Poplatky na eToro sú z hľadiska obchodovania relatívne nízke akcií a ETF. Pokiaľ ide o obchodovanie s kryptomenami, osobne si myslím, že existujú lacnejšie možnosti a pokiaľ ide o obchodovanie s CFD, pravdepodobne by som si vybral XTB.

Osobne vlastním na eToro hlavne americké akcie a z tohto pohľadu považujem eToro za skvelé (aj z hľadiska poplatkov).

Navštívte webovú stránku eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD u tohto brokera. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Video recenzia eToro 2023

Navštívte webovú stránku eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD u tohto brokera. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Zriadenie účtu u eToro

Zriadenie účtu je pomerne jednoduché, ale určite vám zaberie aspoň 15 minút. Dôrazne odporúčam postupovať podľa nižšie uvedených videonávodov. Kde je vysvetlený každý krok, ktorý musíte urobiť, od začiatku registrácie až po nákup prvých akcií.

Navštívte webovú stránku eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD u tohto brokera. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Ak dávate prednosť textovému sprievodcovi, tu je:

 1. Prejdite na eToro a kliknite na tlačidlo otvoriť účet
 2. Vyplňte svoj e-mail a vyberte si heslo
 3. Vyplňte svoju adresu, číslo sociálneho poistenia a ďalšie údaje
 4. Ďalej musíte vyplniť investičný dotazník (povinnosť pre každého brokera - lenže predpisy vyžadujú, aby vás výslovne odrádzali napríklad od CFD, ak nemáte žiadne skúsenosti)
 5. Po vyplnení dotazníkov sa dostanete do obchodného rozhrania a môžete buď vložiť peniaze, alebo overiť svoju totožnosť (osobne odporúčam najprv overiť svoju totožnosť)
 6. Overte svoju totožnosť nahraním občianskeho preukazu alebo pasu a overte svoju adresu nahraním výpisu z účtu alebo účtu za elektrinu (na výpise musí byť uvedená vaša adresa)
 7. Schválenie môže trvať niekoľko dní, ale po overení je registrácia dokončená a môžete začať investovať

Zaregistrujte sa na eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto brokerom. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Vklad a výber v eToro

Vkladanie peňazí u eToro je jednoduché, k dispozícii je veľa možností. Osobne by som povedal, že po pridaní eToro money (kde máte bezplatnú konverziu mien - rovnako ako Revolut) má eToro najlepšie podmienky, pokiaľ ide o vklad a výber, aj keď je k dispozícii len USD účet a za výber môžete zaplatiť poplatok 5USD.

Výhody Nevýhody
-Kreditná/debetná karta k dispozícii - Len jedna základná mena účtu
- Bezplatná konverzia mien na eToro money - Poplatok za výber 5 USD
- Možnosť vkladu cez PayPal a iné digitálne peňaženky

Osobne som použil Revolut, aby som sa vyhol poplatku za konverziu. Dnes už Revolut ani nemusím používať. Peniaze jednoducho pošlem na účet eToro money a tam ich bezplatne prekonvertujem podľa trhového kurzu.

Existuje mnoho možností vkladu, v porovnaní s konkurenciou je eToro nepochybne najlepšie. Na eToro môžeme vkladať prostredníctvom:

 • Bankovým prevodom
 • Kreditnou/debetnou kartou
 • PayPal
 • Skrill
 • Neteller
 • China UnionPay
 • Klarna/Sofort Banking

Bankový prevod trvá 4-7 pracovných dní a nie je stanovená maximálna výška vkladu. Naopak, vklady kreditnou/debetnou kartou a elektronickou peňaženkou sú okamžité, ale existujú limity na jednu transakciu: 40 000 USD pre kreditné/debetné karty a 10 000 USD alebo 30 000 USD (Klarna) pre elektronické peňaženky.

Vkladať môžete len peniaze zo zdrojov financovania, ktoré sú na vaše meno.

Výber peňaženiek z eToro

eToro má poplatok za výber 5 USD, čo v porovnaní s inými brokermi nie je veľa (väčšina má výbery zadarmo). Okrem toho má eToro limit minimálnej sumy výberu 30 USD.

Tento poplatok za výber však neplatíte, ak máte na účte viac ako 25 000 USD, v takom prípade ste v klube eToro na úrovni Platinum alebo vyššej a jednou z výhod tohto klubu je, že máte výbery zadarmo.

Možnosti výberu sú rovnaké ako možnosti vkladu: peniaze môžete vybrať bankovým prevodom, kreditnou/debetnou kartou alebo elektronickou peňaženkou.

Ako dlho trvá výber peňazí z eToro?

Testovali sme výber bankovým prevodom a trval 2 pracovné dni.

Ako vyberáte peniaze z eToro?

 • Kliknite na kartu "Výber peňazí" v ľavom menu.
 • Zadajte sumu, ktorú chcete vybrať (v USD).
 • Vyplňte elektronický formulár na výber podľa požiadaviek.
 • Kliknite na tlačidlo "Odoslať".

Peniaze môžete vyberať len na účty vedené na vaše meno.

Webová platforma eToro

webová platforma eToro

eToro ponúka používateľsky prívetivú a dobre navrhnutú webovú obchodnú platformu, kde je k dispozícii aj sociálne obchodovanie. Podľa môjho názoru je to najlepšia platforma zo všetkých maklérov pôsobiacich v krajine.

Výhody Nevýhody
- Používateľsky prívetivý -Obmedzené možnosti prispôsobenia (najmä pre grafy)
- Prehľadné vykazovanie poplatkov
- Dvojstupňové (bezpečnejšie) prihlásenie
- Správy z trhu, nálada na akciách, nákupy manažmentu

Mne osobne sa veľmi páči integrácia s TipRanks. Vďaka nej môžeme vidieť obchody vedenia spoločnosti a tiež hodnotenie akcií rôznymi analytikmi. webová platforma eToro

Môžete sa tiež pozrieť na najnovšie správy týkajúce sa akcií, ktoré máte v portole. Táto funkcia funguje celkom dobre, takže máte vždy prehľad o tom, čo sa deje s vašou spoločnosťou. Okrem toho eToro ponúka nálady na trhu týkajúce sa akcií, čo pre niektorých môže môže byť pre niektorých ľudí tiež zaujímavým ukazovateľom.

webová platforma eToro
Platformy EToro na výber
Obchodná platforma Ocenenie Dostupné
Web 4,4hviezdičky Ano
Mobilný 4,7hviezdičiek Ano
Desktop - Nie

Vzhľad a pocit

Webová obchodná platforma má čistý dizajn a skvelé funkcie. Ponuky a tlačidlá sú tam, kde ich očakávate.

Je však ťažké ju prispôsobiť, pretože panely sú pevné. Jedinou výnimkou je zoznam sledovaných položiek, ktorý sa dá ľahko nakonfigurovať.

Prihlásenie a zabezpečenie

eToro má voliteľný, bezpečnejší dvojfázový systém prihlasovania. Prihlasovanie tak môže byť zložitejšie, ale poskytuje vám väčšiu bezpečnosť. Na svoj telefón dostanete textovú správu. Bohužiaľ, biometrické overovanie nie je podporované.

Funkcia vyhľadávania

Vstavané vyhľadávanie je prediktívne a ľahko sa používa. Zadajte názov spoločnosti alebo produktu a zobrazia sa výsledky.

Zadávanie objednávok

Zadávanie objednávok je samozrejmosťou. Môžete použiť nasledujúce typy objednávok:

Trhový, Limitný, Stop-loss, Trailing stop-loss.

Zistili sme, že je dosť zvláštne, že nemôžete upravovať čakajúce limitné príkazy. Ak máte napríklad limitný príkaz pre spoločnosť X na úrovni 20 USD za akciu, musíte čakajúci príkaz zrušiť a vytvoriť nový, aby ste príkaz upravili na 21 USD za akciu.

Upozornenia a oznámenia

Môžete jednoducho nastaviť upozornenia na ceny a oznámenia. Funkcia upozornení eToro vás upozorní, keď akcia (alebo čokoľvek iné) dosiahne cieľovú cenu, a dostanete aj oznámenie, keď sa vaša objednávka vyplní. Na webovej platforme to prichádza vo forme ikony aktualizácie alebo oznámenia prehliadača. Na mobilnom zariadení je to push oznámenie.

História obchodov a poplatkov

Nájdenie prehľadu poplatkov je na prvý pohľad pomerne zložité. Kliknite na kartu "Portfólio", potom prejdite na "História" a pod ikonou nastavení v pravom hornom rohu môžete získať prístup k výpisu z účtu a prevziať ho. Toto je Ide o prehľadný súbor vo formáte pdf, ktorý zobrazuje všetky vaše peňažné toky vrátane poplatkov. Ak niekoho sledujete, uvidíte všetky obchody samostatne. Poplatky sa však nesčítavajú, ale sú uvedené jednotlivo.

Navštívte webovú stránku eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD u tohto brokera. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Mobilná platforma eToro

Mobilná platforma eToro je dobre navrhnutá a intuitívna, chýba jej však biometrické overovanie.

Výhody Nevýhody
- Používateľsky prívetivý - Prihlásenie bez dotyku/identifikácie tváre
- Dvojkrokové (bezpečnejšie) prihlásenie
- Dobrá funkčnosť vyhľadávania

Mobilná obchodná platforma eToro je k dispozícii pre iOS a Android.

Je k dispozícii v rovnakých 21 jazykoch ako webová obchodná platforma.

Mobilná platforma má také isté skvelé funkcie ako webová platforma. Využíva intuitívne funkcie špecifické pre mobilné zariadenia, ako sú napríklad push oznámenia alebo dobrá interakcia s dotykom. V portfóliu môžete napríklad posúvať prstom doľava a doprava, získať prístup ku grafom alebo otvoriť nový obchod.

Mobilná aplikácia síce podporuje dvojfaktorovú autentifikáciu, ale to znamená, že vám na telefón príde len textová správa. Biometrické overovanie bohužiaľ nie je podporované.

Navštívte webovú stránku eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD u tohto brokera. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Dividendy na eToro

Pre dlhodobých investorov, ktorí sa zameriavajú na príjem dividend z amerických akcií, môžeme odporučiť eToro. Je to preto, že eToro odpočítava štandardnú 15 % daň z amerických dividend, ktorá platí vďaka zmluve medzi Českou republikou a USA.

S čím môžete obchodovať na eToro?

eToro je predovšetkým broker CFD a forex. Môžete však obchodovať aj so skutočnými akciami, ETF a rôznymi kryptografickými menami. eToro má aj niektoré jedinečné funkcie, ako napríklad sociálne obchodovanie (CopyTrader) a inteligentné portfóliá (predtým nazývané CopyPortfolios).

Všetky dlhé pozície bez pákového efektu v akciách, ETF a kryptomenách sa obchodujú ako skutočné aktíva. To znamená, že keď kupujete akcie, ETF alebo kryptomeny bez pákového efektu (t. j. pákový efekt je nastavený na hodnotu jedna), kupujete skutočné akcie, ETF a kryptomeny (nie CFD).

Všetky ostatné pozície sú CFD:

 • dlhé pákové pozície a všetky krátke pozície v akciách, ETF a kryptomenách
 • všetky pozície vo forexe, komoditách a indexoch

Znamená to, že eToro funguje ako tradičný broker, len s nulovou províziou pri nákupe akcií? Odpoveď znie nie, sú tu určité rozdiely.

Napr. nie je možné iniciovať prevod akcií medzi eToro a iným maklérom (a naopak). To znamená, že všetky pozície, ktoré ste otvorili v eToro, musíte uzavrieť v eToro.

Takisto, keďže eToro drží akcie v mene svojich používateľov ako skutočných vlastníkov, používatelia majú hlasovacie práva na držané akcie.

Môžete držať aj zlomkové akcie. Máte teda možnosť kúpiť napríklad 0,1 akcie spoločnosti Apple.

Sociálny aspekt eToro

Platforma eToro má sociálny aspekt, v rámci ktorého môžete kopírovať obchody iných populárnych investorov. Osobne patrím medzi populárnych investorov (na eToro ma nájdete ako @vyhnlu).

Obecne má eToro obrovské množstvo používateľov, ktorí sa každý deň delia o svoje názory na akcie. Môžete si to predstaviť ako Twitter, len všetci hovoria o akciách. Takže môžete:

 • sledovať a kopírovať obchodovanie iných obchodníkov (ide o CopyTrader, nazývané aj sociálne obchodovanie)
 • investovať do vytvoreného portfólia (ide o chytré portfólio)
 • .

CopyTrader

CopyTrader je funkcia sociálneho obchodovania. V čom je eToro naozaj dobré? Nuž, je to práve to! Môžete kopírovať portfóliá obchodníkov po jednom, ktorí tiež obchodujú na eToro. To by mohlo byť zaujímavé pre tých, ktorí nechcú spravovať svoje vlastné peniaze. Môžete si prezerať profily ostatných obchodníkov na eToro a kontrolovať ich minulú výkonnosť na ročnej a mesačnej báze. Ich portfólio je verejnou informáciou.

Okrem toho eToro na každého obchodníka uplatňuje aj skóre rizika. Pri každom profile nájdete množstvo ďalších štatistík, ako sú obchody za týždeň, priemerný čas držania, výkonnosť v grafoch a tiež komentáre v informačnom kanáli.

Minimálna suma, ktorú môžete investovať do jedného investora, je 200 dolárov. Hoci táto služba nie je spoplatnená, na základe každej skopírovanej otvorenej pozície sa môžu uplatňovať spready a poplatky za noc.

Odmietnutie zodpovednosti: Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov. Prezentovaná história obchodovania je kratšia ako 5 kompletných rokov a nemusí byť dostatočným základom pre investičné rozhodnutia. Kopírovanie obchodovania je služba služba správy portfólia poskytovaná spoločnosťou eToro (Europe) Ltd., ktorá je autorizovaná a regulovaná Cyperskou komisiou pre cenné papiere a burzy.

Chytré portfóliá

Chytré portfóliá, predtým nazývané CopyPortfolios, sú zoskupenia viacerých aktív, ako sú akcie, kryptomeny, ETF a dokonca aj ľudia, zoskupené na základe vopred určenej témy alebo stratégie.

 • Investovanie podľa témy znamená napríklad investovanie do portfólia platobných systémov budúcnosti, DroneTech, obnoviteľných zdrojov energie alebo kryptomien. Portfólio Crypto napríklad pozostáva z najväčších kryptomien vážených podľa trhovej kapitalizácie.
 • Ďalším spôsobom investovania prostredníctvom inteligentných portfólií je investovanie do portfólia zloženého z niekoľkých "hviezdnych" obchodníkov.

V zásade ide o takýto ETF bez zaťaženia. Neexistujú žiadne poplatky za správu ani iné provízie okrem tých, ktoré sa uplatňujú na aktíva, z ktorých sa skladá každé portfólio.

Odmietnutie zodpovednosti: Minulá výkonnosť nie je ukazovateľom budúcich výsledkov. Prezentovaná história obchodovania je kratšia ako 5 úplných rokov a nemusí byť dostatočným základom pre investičné rozhodnutia.

Akcie a ETF

Keď kupujete akcie alebo ETF bez pákového efektu, kupujete skutočné aktívum, nie CFD. Túto funkciu iní brokeri CFD a forex zvyčajne neponúkajú. V tomto zmysle je výber 17 akciových trhov, ku ktorým má eToro prístup, skvelý. V porovnaní s maklérmi, ako napríklad Saxo Bank (približne 35 trhov) alebo Interactive Brokers (približne 80 trhov), je slabý.

V eToro máte prístup na týchto 17 búrz:

 • Amsterdam
 • NYSE
 • Nasdaq
 • Euronext Brusel
 • Euronext Lisabon
 • Frankfurt
 • Londýn
 • Paríž
 • Madrid
 • Miláno
 • Zürich
 • Oslo
 • Stockholm
 • Kopenhagen
 • Helsinki
 • Hongkong
 • Saudská Arábia

Obchodovať však môžete len s populárnejšími akciami. Napríklad počet obchodovateľných akcií na burze Nasdaq s eToro je v súčasnosti menej ako 700, čo je len približne 20 % spoločností kótovaných na burze Nasdaq.

Prečo by vás to malo zaujímať? Ak obchodujete len s najpopulárnejšími akciami, ako sú Microsoft alebo Apple, pravdepodobne si nedostatok menších akcií nevšimnete. Ak však chcete obchodovať menšie spoločnosti, je pravdepodobné, že ich na eToro nenájdete.

Kryptografické meny

Nielenže eToro ponúka na obchodovanie viac ako 35 rôznych kryptomien, ale máte tiež možnosť obchodovať so 14 krížovými kryptomenami (napríklad ETH/BTC) a 63 krížovými kryptomenami iných mien ako USD (napríklad LTC/AUD).

eToro ponúka nasledujúce spôsoby obchodovania a vlastnenia kryptomien: CFD na kryptomeny, spotové kryptomeny, kryptomenové burzy (eToroX) a kryptomenové peňaženky.

Všeobecným pravidlom v eToro je, že keď sa pustíte do longu v akejkoľvek virtuálnej mene, budete vlastniť skutočnú mincu. Ak pôjdete na short, bude to CFD.

Ceny kryptomien môžu výrazne kolísať, a preto nie sú vhodné pre všetkých investorov. Obchodovanie s kryptomenami nie je pod dohľadom žiadneho regulačného rámca EÚ. Preto pri používaní služby obchodovania s kryptomenami eToro nemáte nárok na žiadnu ochranu investorov.

Na eToro môžete obchodovať so širokou škálou kryptomien. Okrem STORJ, BAL, GALA a LRC majú obchodníci prístup k BTC, ETH, BCH, LTC, XRP, DASH, ETC, ADA, XLM, EOS, NEO, TRON, ZEC, BNB, XTZ, MIOTA LINK, UNI a DOGE.

Zákaznícka podpora eToro

Zákaznícky servis spoločnosti eToro je podpriemerný: kontaktovať ich môžete najmä prostredníctvom webových ticketov, ale môže trvať dlho, kým dostanete odpoveď. Živý chat je k dispozícii len pre členov klubu.

Výhody Nevýhody
- Relevantné odpovede - Žiadna telefonická podpora
- Žiadna podpora 24/7
- Live chat len pre členov klubu

Zákaznícky servis eToro je teoreticky dostupný vo všetkých 21 jazykoch, ktoré ponúka webová a mobilná obchodná platforma. Zákaznícky servis sme testovali len v angličtine.

Zákaznícky servis eToro môžete kontaktovať prostredníctvom webového ticketovacieho systému. Keď sme ho testovali s niekoľkými základnými otázkami, zvyčajne sme dostali odpovede do 48 hodín. Na druhej strane sme dostali spätnú väzbu od používateľov spätnú väzbu, že spoločnosti eToro často trvá až 14 dní, kým odpovie na zložitejšie prípady, čo považujeme za mimoriadne slabú podporu.

Živý chat je v súčasnosti k dispozícii len členom klubu. Najnižšia úroveň členstva v klube eToro je strieborná úroveň, ktorú môžete dosiahnuť, ak máte na účte viac ako 5 000 USD vlastného kapitálu.

Je eToro bezpečné?

Ano, eToro sa považuje za bezpečné. Je regulované finančnými orgánmi najvyššej úrovne, je stabilné a má ochranu investorov.

eToro je regulované najvyššími finančnými orgánmi, ako sú FCA a ASIC, ako aj CySEC. Nie je však kótovaná na žiadnej burze cenných papierov a nemá materskú banku. Spoločnosť plánovala vstúpiť na burzu, a preto zverejnila svoje finančné výsledky trasnsparentne na svojej internetovej stránke. Rýchly pohľad na finančné zdravie spoločnosti naznačuje, že spoločnosť nemá žiadne finančné problémy.

eToro financials
Výnosy Nevýhody
- Regulovaný finančnými orgánmi najvyššej úrovne - Neobchoduje sa na burze (zatiaľ)
- Ochrana pred záporným zostatkom
- Finančné informácie sú verejne dostupné

Je eToro regulované?

Ano, eToro je regulované Cyperskou komisiou pre burzu cenných papierov (CySEC), britským Úradom pre finančné správanie (FCA) a austrálskou Komisiou pre cenné papiere a investície (ASIC).

Registrácia u eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD u tohto brokera. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Ako ste chránení

eToro prevádzkuje tri právne subjekty a slúži zákazníkom podľa ich bydliska. Je to dôležité, pretože subjekt, ku ktorému patríte, určuje výšku ochrany investora, ktorú dostanete.

Zákazníci z Českej republiky a Slovenska budú mať svoje reálne obchodné účty v spoločnosti eToro (Europe) Limited, ktorá je regulovaná cyperským dozorným orgánom CySEC. Výška ochrany investícií pre eToro Europe je maximálne 20 000 EUR, ktorú stanovuje cyperský fond na odškodnenie investorov.

Ale ak vlastníte ackie a ETF, nemusíte sa obávať. eToro nemôže použiť vaše akcie a ETF na splatenie dlhu v prípade krachu. Takže v podstate v prípade krachu eToro budete požiadaní, aby ste svoje akcie previedli k inému maklérovi. Pokiaľ ide o CFD, tam si ste chránení len do maximálnej výšky 20 000 €. V prípade krachu eToro nemáte zaručené, že dostanete všetky peniaze, ktoré ste do CFD investovali.

Všetci klienti majú nárok na súkromné poistenie eToro. Ide o poistenie vo výške £/$/€ 1 000 000 pre hotovosť, cenné papiere a CFD. Poskytuje ho spoločnosť Lloyd's a platí v prípade platobnej neschopnosti spoločnosti eToro. Ide o skvelý doplnok, pretože nie všetci makléri poskytujú ďalšiu vrstvu ochrany nad rámec tej regulačnej. Samozrejme, eToro ju môže kedykoľvek zrušiť.

Ak by som to mal zhrnúť. Myslím si, že eToro je bezpečný investičný partner. Aj v prípade obchodovania s CFD má eToro poistenie až do výšky 1 milióna eur.

eToro poskytuje aj ochranu pred záporným zostatkom pri obchodovaní s CFD, ale len pre neprofesionálnych klientov z Európskej únie a Austrálie. Na profesionálnych klientov sa nevzťahuje žiadna ochrana pred záporným zostatkom.

Ďalšie podrobnosti nájdete na stránke Regulácia a licencie spoločnosti eToro.

Záver recenzie

Podľa môjho názoru ide o kvalitného brokera, ktorého sa nebojím odporučiť. Najmä pre začínajúcich investorov do akcií je podľa mňa ideálny.

Moje osobné skúsenosti po viac ako 4 rokoch pôsobenia na tejto platforme sú tiež pozitívne. Jediné, čo by som ešte zlepšil, je množstvo dostupných akcií (napríklad pridanie menších spoločností). Verím však, že aj tento faktor sa časom zlepší.

Platformu eToro hodnotím ako veľmi dobrú. Je prehľadná a používateľsky prívetivá. Pre mňa je najlepšia zo všetkých brokerov v Českej republike.

eToro ponúka aj sociálny aspekt obchodovania. Keď môžete kopírovať iných ľudí. To je funkcia, ktorú neponúka žiadny iný broker.

Ak ide o obchodovanie s CFD, osobne by som povedal, že eToro nie je zlé, ale namiesto neho by som si vybral XTB. Pre mňa má o niečo nižšie poplatky a predsa len platofrma je lepšia pre technické analýzu.

Registrácia u eToro

77 % retailových účtov stratí peniaze pri obchodovaní s CFD s týmto maklérom. Zvážte, či ste ochotní podstúpiť vysoké riziko straty peňazí.

Často kladené otázky eToro

Ako eToro zarába peniaze?

Aj keď spoločnosť eToro nezverejňuje svoje finančné výkazy, hlavným zdrojom príjmov spoločnosti eToro je pravdepodobne:

 • Spready: rozdiel medzi cenou, za ktorú nakupujete/predávate vy a maklér.
 • Poplatok za noc: účtuje sa vám poplatok za náklady na financovanie vašich pozícií CFD medzi jednotlivými dňami. poplatok za pákový efekt (úrok).
 • Ostatné neobchodné poplatky: poplatky, ktoré priamo nesúvisia s obchodovaním
 • .

Čo je eToro?

eToro je predovšetkým broker CFD a forex, ale na jeho platforme môžete obchodovať aj s reálnymi akciami, ETF a mnohými kryptomenami. Je známa svojou funkciou sociálneho obchodovania, ktorá vám umožňuje sledovať a kopírovať portfólio akéhokoľvek obchodníka v sieti eToro.

Komu patrí eToro?

V čase písania tejto recenzie bola spoločnosť eToro súkromnou spoločnosťou, a preto nie je povinná zverejňovať svoju vlastnícku štruktúru. Vieme však, že eToro nemá žiadnu bankovú materskú spoločnosť (malá šanca na záchranu v prípade bankrotu). Známy zakladateľ a generálnym riaditeľom spoločnosti eToro je Yoni Assia.

eToro je financované investormi. Tu je niekoľko z nich:

 • Anthemis Group, Spojené kráľovstvo
 • BRM Capital, Izrael
 • CommerzVentures GmbH, Nemecko
 • Cubit Investments, Izrael
 • MoneyTime Ventures, USA
 • Ping An, Čína
 • Spark Capital, USA

Kto reguluje eToro?

eToro je regulované finančnými orgánmi na Cypre, v Spojenom kráľovstve a v Austrálii. eToro prevádzkujú tieto právnické osoby:

 • eToro (Europe) Ltd. - Cyprus - je regulovaná CySEC (Cyperskou komisiou pre cenné papiere a burzy) na základe licencie č. 109/10, ktorá slúži členským štátom EHP (Európsky hospodársky priestor) a krajinám mimo EHP.
 • eToro (UK) Ltd - Spojené kráľovstvo - je regulovaná Úradom pre finančné správanie (FCA) Spojeného kráľovstva.
 • eToro (AUS) Capital Pty Ltd - je regulovaná austrálskym orgánom dohľadu ASIC (Australian Securities and Investments Commission).
 • eToro (USA) LLC - tento subjekt je regulovaný len štátnymi regulačnými orgánmi, keďže sa zaoberá len obchodovaním s kryptomenami.

Môžeme spoločnosti eToro dôverovať?

eToro je regulované CySEC na Cypre, ASIC v Austrálii a FCA v Spojenom kráľovstve. eToro plánuje byť kótované na burze a zverejňuje svoje finančné výsledky. Je to teda dôveryhodná spoločnosť.

Ako funguje kopírovanie eToro?

Kopírovanie na eToro alebo CopyTrader je sociálny obchodný nástroj. Keď používate Copy Trader, kopírujete obchody iných ľudí alebo iní ľudia kopírujú vaše obchody. V sieti eToro môžete vyhľadávať obchodníkov a iných používateľov a kontrolovať, ako sa ich portfóliu darilo v minulosti. Keď nájdete obchodníka, ktorý sa vám páči, môžete automaticky kopírovať jeho obchody. Môžete sa rozhodnúť, koľko peňazí chcete do kopírovania investovať, a svoje pozície môžete kedykoľvek uzavrieť. Môžete tiež zarábať peniaze tým, že vás budú kopírovať iní obchodníci.

Dajú sa zisky z obchodovania na eToro zdaniť?

Akýkoľvek zisk dosiahnutý obchodovaním na eToro môže podliehať daňovým zákonom a predpisom. To závisí od krajiny vášho bydliska. Ďalšie informácie o eToro a daniach vám odporúčame získať na vašom daňovom úrade.