Elon Musk by mal byť považovaný za kombináciu Alberta Einsteina, Nikolu Teslu a Johna D. Rockefellera, tvrdí bývalý šéf jeho raketovej spoločnosti SpaceX.

Dolly Singh, ktorý pracoval pre SpaceX v rokoch 2008 až 2013, sa takto vyjadril v dokumentárnom filme BBC s názvom The Elon Musk Show, ktorý využíva rozhovory s Muskovou rodinou, priateľmi, bývalými zamestnancami - a nepriateľmi - na vysvetlenie jeho vzostupu na pozíciu najbohatšieho človeka na svete. Prvá epizóda bola v Spojenom kráľovstve odvysielaná v stredu večer a Insider mal k dispozícii ukážky zo zvyšných dvoch epizód.

V druhej epizóde Singhová povedala, že podľa nej je Musk múdrejší ako Einstein.

"Naučil sa všetko o Teslovi a Einsteinovi. Naučil sa všetko, čo vedeli oni, a snaží sa to posunúť na ďalšiu úroveň," povedala. "Myslím si, že je najbližšie k takejto osobnosti v dnešnej dobe."

Ak Musk "dokončí budovanie svojho odkazu, bude nespochybniteľné, že je kombináciou Einsteina, Teslu a Rockefellera," dodala Singhová.

Albert Einstein je známy najmä vďaka svojej teórii relativity, ktorá spôsobila revolúciu v našom chápaní priestoru, času, gravitácie a vesmíru. Nikola Tesla urobil niekoľko prelomových objavov v oblasti výroby, prenosu a použitia elektrickej energie a Musk po ňom pomenoval svoju spoločnosť vyrábajúcu elektromobily. John D. Rockefeller bol jedným z najbohatších ľudí na svete a významným filantropom.

Singh dodal: "Keď sa pustíte do niečoho neuveriteľne ťažkého, čaká vás veľa ťažkých dní, ktoré s tým súvisia."

V dokumente sa objavila aj matka technologického magnáta, Maye. Opísala ho ako "génia", ale napriek tomu, že mnohí ľudia obdivujú jeho úspechy, priznala, že "nikto nechce byť ako on".

"S týmito spoločnosťami sa mu dostáva veľa nenávisti," povedala Maye. "Prestaňte byť na neho zlí."

Jeho 76-ročný otec Errol povedal, že Musk v mladosti rád čítal, najmä o Alexandrovi Veľkom. Mal aj Napoleonovu poslednú vôľu a testament vo francúzštine.

The Elon Musk Show sa nebude vysielať mimo Spojeného kráľovstva kvôli problémom s právami, uviedla BBC. Prvá epizóda je k dispozícii na iPlayeri.

Zdroje: businessinsider.com, Unsplash.com